Kragujevac pao u Novom Sadu

NOVI SAD, 23. JANUAR 2022. GODINE
Autor teksta: KK “Vojvodina”

Izveštaj:

Proteklog vikenda na rasporedu je bilo 11. kolo Super lige Srbije, ali se virus COVID-19 opet umešao u kuglanje, pa je svega po jedna utakmica je bila odigrana u muškoj i ženskoj Super ligi Srbije. Kod muškaraca pomenuti virus zaobišao je kuglaše Vojvodine i Kragujevca te nije bilo potrebe za odlaganjem ovog duela. Ovo je bila jubilarna deseta utakmica između trostrukog državnog šampiona i državnog vicešampiona iz 2020 godine.

Novosađani su ubedljivo slavili u jubilarnom duelu, gde su gosti zapretili samo prvom paru i u nastvaku utakmice domaćini su samo povećavali razliku koja je na kraju utakmice iznosila 177 čunjeva. Rezultat u ekipnim poenima bio je 8:0, i to je bila prva pobeda sa maksimalnim učinkom u tekućoj sezoni. Što se oborenih čunjeva tiče, i tu su se takođe istakli kuglaši Vojvodine jer su približan rezultat od 3383 čunja poslednji put imali pretprošle sezone, 20. Septembra 2020. godine u IV kolu Super lige protiv Partizana kada su imali 3385 čunjeva.

Ovim pobedom Vojvodina se popela na treće mesto na tabeli sa učinkom od sedam pobeda i četiri poraza, ali i dve utakmice više od četvrtoplasiranog Metalca. Prvo mesto na tabeli dele Spartak 024 i Beograd sa 18 osvojenih poena iz 10 utakmica, sa trećeg mesta prati ih Vojvodina sa 14 poena iz 11 utakmica, dok se na četvrtom mestu nalazi već pomenuti Metalac sa 13 poena iz 9 utakmica.

Vojvodina-Kragujevac: 8:0 (3383:3206)

Sastavi ekipa:
Vođe ekipa su se odlučile za sledeće sastave:

Vojvodina:
Kresović Zdravko, Keregđarto Boris, Nikolić Igor, Todorović Nemanja, Gajin Dragan i Simonović Slobodan.
Rezerve: Kovačević Vojislav i Kurjakov Bogdan.

Kragujevac:
Simijonović Miloš, Marinković Marko, Živković Veselin, Matejić Dragan, Vuksanović Dragoslav i Savićević Miljan.

Kresović Zdravko (553 /2/ 1 vs 0 /2/ 549) Simijonović Miloš
Keregđarto Boris (578 /2/ 1 vs 0 /2/ 557) Marinković Marko
Nikolić Igor (542 /3/ 1 vs 0 /1/ 530) Živković Veselin
Todorović Nemanja(579 /3/ 1 vs 0 /1/ 514) Matejić Dragan
Gajin Dragan (580 /3/ 1 vs 0 /1/ 550) Vuksanović Dragoslav
Simonović Slobodan (551 /3/ 1 vs 0 /1/ 506)  Savićević Miljan

Utakmicu su otvorili Kresović Zdravko koji je za protivnika imao nekadašnjeg državnog reprezentativca i bivšeg svetskog prvaka Simijonović Miloša, i Keregđarto Boris koji je igrao protiv Marinković Marka. Gosti jesu bolje otvorili utakmicu i oba igrača su osvojili prvi set, te poveli sa 26 čunjeva. Drugi set pripao je domaćinima i tako su uspeli i da vrate razliku u čunjevima na svega 3. U trećem setu desio se polovičan ishod, Simijonović je poveo protiv Kresovića sa 2:1 i velikih 27 čunjeva, dok je Keregđarto poveo takođe sa 2:1 u setovima i 29 čunjeva. Činilo se da će igrači sa 1:1 završiti prvi blok, ali kapiten Vojvodine, Kresović nije imao isto mišljenje. Prešao je u levi loh koji je od prvog do poslednjeg hica četvrtog seta odlično pogađao i izašao na 157 čunjeva, te tako i uspeo da napravi konačan preokret i da pobedi Simijonovića sa 2:2 i 4 čunja razlike. Keregđarto je pružao odličnu partiju i u poslednjem setu  (145 čunja) ali Marinković je ipak došao do malog seta sa 153 čunja, ipak to gostujućem igraču nije bilo dovoljno da preokrene rezultat u svoju korist. Keregđarto je svoju partiju završio sa 578 čunjeva i napokon potvrdio da je COVID-19 ostavio iza sebe i da je vratio staru formu koja ga krasila i Lorschu.

Prvi blok je završen sa 2:0 u ekipnim poenima, dok je razlika u čunjevima iznosila 25 za domaću ekipu.

U drugom bloku na staze su izašli Nikolić Igor i Todorović Nemanja, u pokušaju da pre trećeg bloka stave tačku na ovu utakmicu. Za protivnika Nikolić je imao Živković Veselina, dok je Todorović igrao protiv Matejić Dragana. Nikolić je iskoristio slabu igru svog protivnika u čišćenju i sa lakoćom poveo 3:0 i osigurao treći ekipni poen. Njegov protivnik jeste se razigrao u poslednjem setu ali to je bio dovoljno samo da smanji razliku u čunjevima u odnosu na Nikolića. Sa druge strane Todorović je malo slabije ušao u utakmicu, odigrao slabiji prvi set koji je izgubio za svega 2 čunja a drugi set dobio za devet čunjeva. U nastvaku svog nastupa video se samo jedan igrač na stazama, a to je bio Todorović koji je sa dva seta od 157 čunjeva stavio tačku na svoj nastup i sa izvanrednih 579 čunjeva osigurao i četvrti ekipni poen. Za Todorovića treba još napomenuti da je ovo njegov najbolji rezultat na Spensu i svi u ekipi se nadaju da će do kraja sezone nastaviti u ovom stilu na domaćoj stazi.

Završetkom drugog bloka rezultat na semaforu pokazivao je 4:0 u ekipnim poenima i 102 čunja razlike za Vojvodinu.

Igračima Vojvodine iz trećeg bloka nije preostalo ništa sem da uživaju u igri, da sa mirnoćom privedu utakmicu kraju i da pokušaju da zapišu prvih 8:0 u ovoj sezoni. Za domaćine na staze su izašli Gajin Dragan i Simonović Slobodan a njihovi protivnici bili su iskusni Vuksanović Dragoslav i Savićević Miljan. Za goste je Vuksanović pružao dobru pratiju na zahtevnom Spensu, sa 550 čunjeva postigao drugi najbolji rezultat u svojoj ekipi ali to nije bilo dovoljno ni da zapreti Gajinu koji je pružao još jednu dobru partiju na Spensu i sa 580 čunjeva jedino ostavio svom protivniku mogućnost da mu čestita na izvanrednoj igri. Simonović je kao i Todorović pružio slabu partiju u prvom setu gde nije uspeo da opusti ruku u čišćenju, ali ga to nije sprečilo da pokaže zašto ima najbolji prosek na Spensu i da u nastavku utakmace dođe do poslednjeg, šestog ekipnog poena.

Krajnji rezultat je 8:0 i 176 čunjeva razlike u korist crveno-belih. Igrač utakmice je Gajin Dragan sa 580 oborenih čunjeva.

Naredna utakmica:
U narednom, dvanaestom, kolu Vojvodina ima teško gostovanje u kom putuje na megdan ekipi koja ima najizglednije šanse da postane šampion na kraju aktuelne sezone i to po prvi put u klupskoj istoriji. Radi se o Spartaku 024 iz Subotice a utakmica će biti odigrana u Bačkoj Topoli dana 30. 01. sa početkom od 14h.