Vojvodina se protiv Prve Petoletke vratila u pobednički kolosek

NOVI SAD, 18. OKTOBAR 2020. GODINE
Autor teksta: KK “Vojvodina”

Izveštaj:
Posle dvonedeljne pauze u Super ligi, proteklog vikenda odigrane su nove ligaške utakmice, u kojoj se igralo odloženo 1. kolo. Po prvi put u istoriji sastali se Vojvodina i Prva Petoletka iz Trstenika, utakmica je odigrana na kuglani Spens 5-8.

Ekipa Vojvodine pružala je nešto slabiju partiju, ali i to je bilo dovoljno da se vrati u pobednički kolosek i zabeleži još jednu ubedljivu pobedu. Neizvesnost je bila prisutna samo u prvih 60 hitaca, od tog trenutka i pored blede partije samo jedna ekipa bila viđena na stazi.

Posle četri odigrana kola Vojvodina ima učinak od tri pobede, jedan poraz i deli treće i četvrto mesto na tabeli sa Jedinstvom iz Novog Bečeja.

Vojvodina-Prva Petoletka (Trstenik): 6:2 (3236:3110)

Sastavi ekipa:
Vođe ekipa su se odlučile za sledeće sastave:

Vojvodina:
Nemanja Todorović, Slobodan Simonović, Boris Relota, Dragan Gajin, Zdravko Kresović, Vojislav Kovačević.
Rezerve: Andor Rac.

Prva Petoletka:
Marko Nikolić, Ilija Jevremović, Lazar Đorđević, Aleksandar Rajić, Stefan Udovičić, Aleksandar Petković.
Rezerve: Bogdan Trailović.

Utakmicu su otvorili Nemanja Todorović i Slobodan Simonović. Nemanja lako dolazi do prvog ekipnog poena koji je već osigurao posle tri odigrana seta. U drugom okršaju prikazana je veća borba gde je Slobodan u poslednjem čišćenju osvojio bod protiv omladinskig reprezentativca Ilije Jevrmovića, ko je prikazao sjajnu partiju u prvih 60 hitaca.

Posle prvog bloka Vojvodina stiče prednost od 2:0 u ekipnim poenima i 89 čunjeva prednosti.

U drugom bloku na staze izlaze Boris Relota i Dragan Gajin. Dok je Dragan pružao stabilnu igru u sva četri seta odigrao i napravio razliku od 73 čunjeva, Borisova igra je varila te je u poslednjem čeišćenju ispustio priliku za ekipno vođstvo od 4:0.

Posle drugog bloka Vojvodina stiče prednost od 3:1 u ekipnim poenima i 144 čunja prednosti.

Treći blok činili su Zdravko Kresović i Vojislav Kovačević, koji su ostvarili polovičan rezultat. Posle slabijeg drugog seta Zdravko podiže igru i drugih 60 hitaca obara 307 čunjeva i osvaja ekipni poen u još jednom uzbudljivom duelu. U prva tri seta Vojislav obara u čunj identičan rezultat, ali u poslednjem setu mu pada koncetracija te ispusta priliku da ostvari bolji rezultat.

Krajnji rezultat je 6:2 i 126 čunjeva razlike. Igrač utakmice je Dragan Gajin sa 572 oborenih čunjeva.