Vojvodina do dva nova boda i prvo mesto na tabeli na prvom ovosezonskom gostovanju u Kruševcu

Izveštaj:
Na kuglani u Kruševcu, koja godinama unazad nosi epitet “najteža superligaška kuglana”, za drugu ovosezonsku pobedu i prvo mesto na tabeli posle dva odigrana kola, savladali smo ekipu Car Lazara. Utakmica, koja je očekivano bila u našem taboru označena kao “teška” i koja je pozivala na oprez, iz faktora veoma ranog putovanja za Kruševac, doze neispavanosti, kuglane kao nepoznanice nekolicini igrača i protivnika koji je očekivano u duel ušao rasterećen – bila je upravo takva. Gostovanje, koje je od Novog Sada najudaljenije u ovoj sezoni – uspešno je završeno, uz konstataciju da smo jedan stepenik bliže pauzi u prvenstvu (zbog evropskih kupova) kao neporažena ekipa koje je na programu 05/06. oktobra, nakon narednog – trećeg kola.

Car Lazar – Vojvodina: 2:6 (3289:3379)

Igrač utakmice bio je Slobodan Simonović sa oborenih 606 čunjeva.

Sastavi ekipa:
Vođe ekipa su se odlučile za sledeće sastave:

Car Lazar:
Bogdan Dramičanin, Vlado Jovčeski, Borislav Stefanović, Ljubiša Zdravić, Ilija Jevremović, Bratislav Kostić.

Vojvodina:
Dragan Gajin, Čongor Baranj, Slobodan Simonović, Milan Vraneš, Juhas Saša, Zdravko Kresović
Rezerve: Bogdan Kurjakov, Andor Rac

Prvi blok:
Slabiji start Dragana Gajina u prvom setu, koji je tražio potrebni ritam, bio je samo “okidač” da Gajin zaigra bolje, i da u preostala tri seta potvrdi svoj igrački poen na konto više srušenih čunjeva (bilo je 2:2 u set poenima). Čongor Baranj, bio je više nego siguran protiv Vlade Jovčevskog i doneo drugom bloku solidnu zalihu u čunjevima. Njega je od epiteta igrača utakmice delio nešto slabije odigran drugi set (135).

Drugi blok:
Slobodan Simonović, još je jednom pokazao da je sazreo u veoma sigurnog i pouzdanog igrača. Tokom čitavog nastupa protiv Borislava Stefanovića, pokazao je konstantnost i rezultat od 606 čunjeva na ovoj kuglani je u potpunosti zaslužio. Sa druge strane, Milan Vraneš, u svoj duel je ušao u potpunosti van ritma tokom sva četiri seta, pružio je veoma bledu partiju u svom debiju u Super ligi u kojem je igrački poen zasluženo otišao u ruke Ljubiše Zdravića.

Treći blok:
Kao i prethodne nedelje u prvom kolu, nastupili su Saša Juhas i kapiten Zdravko Kresović. Juhas je danas naišao na veoma raspoloženog Jevremovića, koji je svojom borbeno igrom uz podršku domaćih navijača preko 594 čunjeva doneo svojoj ekipi drugi igrački poen na utakmici. Jevremović je u poslednji set preneo 2:1 u set poenima i dobra igra Juhasa tokom “punih” i na početku čišćenja nije bila dovoljna da se nadoknadi razlika od 14 čunjeva u poslednjem bloku. Na Kresovića je stiče se utisak uticala činjenica da je posle dva odigrana seta i sigurnog vođstva od 2:0 u set poenima status utakmice bio u potpunosti rešen, te je u preostala dva seta “odradio” svoj nastup do kraja za siguran igrački poen.

Završna reč:
Druga prvenstvena pobeda za čelo tabele, protiv ekipe koja u ovom duelu nije imala šta da izgubi, koja je igrala u čitavom toku utakmice u potpunosti rasterećeno i faktor kuglane na kojoj su pojedini igrači prvi put igrali danas. Ekipni rezultat, svakako je mogao i trebao biti veći, kao i rezultati pojedinaca ali se sa dva osvojena boda već danas osvrćemo utakmici trećeg kola i današnju stavljamo u fioku pod klasom – “arhivirano”.

#PaziVošaGazi!

FOTO GALERIJA:

Naredna utakmica:
Uokviru trećeg kola Super lige, ugostićemo ekipu Apatina, koja je nakon dva odigrana kola, uz Kragujevac jedina ekipa koja je u dosadašnjem delu prvenstva neporažena. Utakmica je na programu 29. septembra 2019. godine sa početkom od 14h na kuglani “Spens” i ovom prilikom pozivamo sve ljubitelje kuglanja i simpatizere kluba da prisustvuju utakmici.