Vojvodina bez većih problema ubedljiva protiv Crvene Zvezde u Novom Sadu!

NOVI SAD, 3. NOVEMBAR 2019. GODINE
Autor teksta: Milan Vraneš

Izveštaj:
U utakmicu 7.kola Super lige protiv Crvene Zvezde, ušli smo kao favoriti, a na stazama je ta uloga bila neophodna da se opravda. Tako se i desilo, od prvog pa do poslednjeg hica današnje utakmice, naša ekipa kontrolisala je meč u potpunosti i upisala dva nova boda koja ih i dalje ostavljaju na deobi prvog mesta na tabeli. Uslovi za igranje na kuglani Spens, bili su veoma zahtevni. Pre početka utakmice, predsednik kluba Milan Vraneš u ime kluba uručio je Bogdanu Kurjakovu posebno izrađenu plaketu za ulazak u “klub 200”. Bogdan Kurjakov je drugi igrač Vojvodine, koji je nakon Borisa Relote prešao brojku od 200 ili više nastupa za klub.

Vojvodina – Crvena Zvezda : 7:1 (3396:3302)

Igrač utakmice bio je Dragan Gajin sa oborena 603 čunja.

Sastavi ekipa:
Vođe ekipa su se odlučile za sledeće sastave:

Vojvodina:
Zdravko Kresović, Čongor Baranj, Bogdan Kurjakov, Slobodan Simonović, Saša Juhas, Dragan Gajin
Rezerve: Boris Relota, Milan Vraneš

Crvena Zvezda:
Dragan Vukelić, Goran Bukva, Goran Cimeša, Jovica Janković, Novak Obradović, Jovan Kerečki
Rezerva: Pavle Stojanović

Prvi blok:
Kapiten Zdravko Kresović odigrao je najneizvesniji duel na današnjoj utakmici protiv vidno raspoloženog Dragana Vukelića. Usled dobre igre, i zbog činjenice da je Vukelić igrao gotovo bez greške, gubio je 0:2 posle drugog seta, naš kapiten uspeo je u trećem setu da smanji na 1:2 i pred poslednji set okrene čunjeve u svoju korist gde mu je za igrački poen bilo potrebno osvajanje poslednjeg seta. U 120.hicu, Vukelić ruši šest, i upisuje na svoj konto pola boda pa je svojoj ekipi doneo prvi, a kasnije će se ispostaviti i jedini igrački poen na utakmici, iako je imao devet čunjeva manje od Kresovića. Čongor Baranj, sigurnom igrom protiv Gorana Bukve osvojio je prvi igrački poen za našu ekipu, i u tom duelu nije bilo neizvesnosti. Odigrao je zrelo, a neretki trenuci u kojima mu kuglana nije bila saveznik, sputala ga je da odigra veći rezultat koji je svakako svojom igrom zaslužio.

Drugi blok:
Bogdan Kurjakov i Slobodan Simonović, nakon podele set poena sa svojim protivnicima (2:2, 2:2) i na konto više oborenih čunjeva upisali su dva nova igračka poena za ekipu i povećali razliku u ekipnim čunjevima, tako da su već nakon drugog bloka u potpunosti rešili pitanje pobednika i trećem bloku olakšali zadatak u koji je trebao mirno da privede utakmicu kraju.

Treći blok:
Saša Juhas, osvojio je prvi set protiv Novaka Obradovića koji je svoje mesto ustupio Pavlu Stojanoviću. Juhas je poveo sa 3:0, obezbedio igrački poen ekipi set pre kraja nastupa, iako je na kraju imao 3 čunja manje od Obradovića/Stojanovića. Dragan Gajin, igrao je kao po preciznoj režiji. Najbolji set dana (172) odigrao je u prvom setu i sa prelazom 320 nastavio da povećava razliku u čunjevima protiv Jovana Kerečkog koji je sa 571 bio najbolji u ekipi Crvene Zvezde. Svoj nastup završio je bez “praznih”, i u potpunosti je zaslužio danas da ponese epitet igrača utakmice.

Završna reč:
Peta prvenstvena pobeda, koja nas i dalje ostavlja na prvoj poziciji na tabeli uz Spartak sa kojim se sastajemo kao domaćini narednog vikenda. Ekipa je dobro odgovorila izazovima uslova na kuglani, prostora za veći ekipni i individualni rezultat svakako da ima, ali je na ovakvoj kuglani u pojedinim trenucima sreća veoma bitan faktor, pored kuglaškog umeća.

#PaziVošaGazi!

Naredna utakmica:
U okviru osmog kola Super lige, ugostićemo ekipu Spartaka koji uz pet pobeda i dva poraza deli prvo mesto na tabeli sa našim klubom. Utakmica je na programu 10. novembra 2019. godine sa početkom od 14h na kuglani “Spens”.