Rac Andor i Rašković Jasmina viceprvaci Vojvodine u tandem mix-u

  • VESTI
  • 21/10/2025
  • 160 PREGLEDA
Rac Andor i Rašković Jasmina viceprvaci Vojvodine u tandem mix-u

Ruma, 18/19. Oktobar 2025. GODINE
Autor teksta: KK “Vojvodina”


Izveštaj:

Po povratku sa međunarodnog prvenstva, pojedini igrači i igračice nisu imali vremena za odmor, nego su se takmičili na prvenstvu Vojvodine u mixu, na koje su prijavljena dva igrača iz kluba. Vojvođansko prvenstvo u mixu igralo se u Rumi, a takmičilo se ukupno 25 parova, od kojih je prvih 10 prošlo dalje na državno prvenstvo. Posle pauze od jedne godine, tokom koje niko iz Vojvodine nije osvojio medalju na pomenutom takmičenju, opet smo imali igrača na “pobedničkom podijumu”. U poslednje 4 godine, ovo je čak šesta medalja koju osvaja igrač iz redova Vojvodine.

Do višesampionskog naslova došao je Rac Andor, koji je u tandemu sa Rašković Jasminom oborio 610 čunjeva, dva manje od prvaka, Jagličić Uroša i Pribelj Maje iz Slavije Kovačica. Rac je imao mogućnost da osvoji zlato, jer je u poslednjem hicu u punoj postavi trebalo da obori svega pet čunjeva, ali je na kraju oborio tri, te su se morali zadovoljiti srebrnom medaljom. Zbog povrede kolena, Racu je ovo bio prvi zvanični nastup još od Maribora, kada je u oktobru prošle godine igrao na međunarodnom Evropskom kupu. Možemo reći da je osvojena medalja idealan povratak na stazu. Bronzanu medalju osvojio je tandem iz Banata, Stepanov Dragan i Frenc Elena. Iz Vojvodine je još nastupao Relota Boris sa sestrom Relota Teodorom. Oni su imali odličan start, ali su kasnije posustali i ostali bez plasmana na državno prvenstvo. Oni su svoje učešće završili na 19. mestu sa 546 čunjeva.

Rašković Jasmini ovo je druga srebrna medalja sa prvenstva Vojvodine, koju je osvojila isto sa Vojvodinim igračem, Kresović Zdravkom. Jasmina ima i jednu bronzanu medalju sa prvenstva Srbije Centar, koju je osvojila u tandemu sa Milinković Aleksandrom 2023. godine. Ona najviše uspeha ima sa državnog prvenstva gde je čak 4 puta došla do medalje i to tri puta do naslova državnog prvaka i jednom je osvojila bronzu. Prvo je 2007. osvojila titulu u Tandemu sa Matijaš Nikolom, zatim šest godina kasnije sa Kresović Zdravkom osvaja bronzu da bi opet sa Kresovićem 2018. godine osvojila zlato. Te godine ona je na prvestvu Vojvodine igrala upravo sa Rac Andorom ali je on zbog povrede morao da se povuče i zamenio ga Zdravko. Za sad poslednju titulu osvojila je 2021. godine sa Živković Stevanom. Od ukupnih 7 medalja koju je osvojila na ovim prvenstvima, čak u tri navrata je to uradila sa Kresovićem.

 Sa prvenstva Vojvodine u mix-u klub ima potpunu arhivu od sezone 2004/2005, pre toga samo delimično i za ovo vreme igrači kluba u ovoj disciplini osvojili su 10 medalja od kojih su 4 najsjajnije, 4 srebrne i 2 bronzane. U prošlosti, do prvaka Vojvodine stizali su Vekić Goran sa Gajinov Brankom 2006. godine, Vitman Miroslav sa Gajin Marijom (sada Kresović) godinu dana kasnije, Keregđarto Boris sa Ranisavljev Marijanom 2022. godine i Kresović Zdravko sa suprugom, Kresović Marijom 2023. godine. Kresović Zdravko ima još jednu srebrnu medalju osvojenu sa Anđelković Jasminom (sada Rašković) 2013. godine i jedino. Pored njega, više od jedne medalje ima i Kurjakov Bogdan koji je  sa Šović Milicom osvojio dve uzastopne srebrne medalje 2022. i 2023. godine. Bronzane medalje osvajali još Zakić Dejan sa Relota Ljiljanom (sada Kekić) 2006. godine i Gajin Dragan sa drugom Relota sestrom, Teodorom 2022. godine.


KK VOJVODINA NA DRUŠTVENIM MREŽAMA:

ZAPRATITE NAS NA FACEBOOK-U ZAPRATITE NAS NA INSTAGRAM-U

Autorska Prava

Tekst i fotografije objavljene u ovom članku, su vlasništvo kuglaškog kluba “Vojvodina”, Novi Sad. Korišćenje sadržaja bez prethodne usmene ili pismene saglasnosti kluba je STROGO ZABRANJENO.

Autor Teksta: KK “Vojvodina”

Reakcija na Članak

Podeli na Facebook

Dobrodošli na zvaničnu internet stranicu kuglaškog kluba Vojvodina, Novi Sad. Svim simpatizerima kluba i ljubiteljima kuglanja želimo ugodan boravak na našoj stranici.

© Copyright 2022. Sva prava zadržana.

NAVIGACIJA