Prva pobeda na otvaranju Superligaške sezone – veliki Beograd je Novi Sad napustio poražen!

Pred punim tribinama novosadskog Spensa i uz gromoglasnu podršku sa tribina prijatelja i simpatizera kluba, Vojvodina je ostvarila naizgled sigurnu i laku pobedu nad ekipom Beograda uzimajući krajnji rezultat u obzir, ali je u sva tri odigrana bloka viđena prava, superligaška borba dva kluba koja pretenduju za najviši plasman na kraju sezone. Raduje činjenica da ne samo rezultatski, već iz uz svesrdnu podršku gromoglasnih navijača od naše matične kuglane stvaramo mesto koje neće u sportskom smislu rečeno biti ugodno ni jednoj ekipi da gostuje i da kući odnese planirane bodove.

Vojvodina – Beograd: 7:1 (3460:3347)

Tačno 4550 dana je prošlo od kada je Vojvodina zabeležila poslednju prvenstvenu pobedu u super ligi u sad već davnoj sezoni 2006/07. Od sezone 2008/09 Vojvodina sve do današnjeg dana nije bila član najelitnijeg ranga takmičenja i u njega se u ovoj sezoni vratila na velika vrata – ubedljivom pobedom na klubom koji je obeležio Srpsko klupsko kuglanje u prethodnoj deceniji, višestrukim uzastopnim šampionom države, ekipom Beograda.

Za naš klub, nakon pripremnim prijateljskih utakmica i zvanično su debitovali igrači koji su danas činili prvi blok, Čongor Baranj i Slobodan Simonović, doskorašnji igrači Beograda, i sa sigurnih 2:0 doneli osetnu prednost drugom i trećem bloku. Čestitke obojici na prvim osvojenim bodovima za novi klub, sa željom da ih ubuduće bude još mnogo! Kurjakov Bogdan, današnjim nastupom je ušao u klub “200”, odnosno – zabeležio je svoj jubilarni 200-ti nastup za Vojvodinu. Čestitke Bogdane!

Rezultat od 3460 čunjeva na zahtevnoj kuglani “Spens”, nije viđen nekoliko sezona i činjenica da ekipa ima još “prostora” da taj rezultat u narednim utakmicama poveća – svakako raduje. Ova ekipa ima pun potencijal da kroz individualne rezultate unapredi ekipne rezultate u nastavku prvenstva.

Igrač utakmice bio je Čongor Baranj sa oborenih 610 čunjeva.

Sastavi ekipa:
Vođe ekipa su se odlučile za sledeće sastave:

Vojvodina:
Čongor Baranj, Slobodan Simonović, Dragan Gajin, Bogdan Kurjakov, Zdravko Kresović, Saša Juhas
Rezerve: Milan Vraneš

Beograd:
Miloš Simijonović, Njegoš Šakić, Bojan Kličarić, Stevan Živković, Nikola Popović, Goran Ostojić
Rezerve: Mateja Šakić

Prvi blok:
Doskorašnji dvojac iz ekipe Beograda, Čongor Baranj i Slobodan Simonović, doneli su potrebnu i planiranu sigurnost ekipi pred ulazak u drugi blok i nastavak utakmice. Obojica su odigrali dobro, Čongor Baranj je prepustio prvi set Milošu Simijonoviću (139:159) ali je u nastavku njihovog duela došlo do pada u igri Simijonovića usled sve bolje i bolje igre Baranja koji je na kraju ubedljivo savladao Simijonovića. Slobodan Simonović, nastavio je sa stabilnim partijama nakon pripremnog perioda, i osvojio igrački poen na konto više čunjeva (u setovima 2:2) protiv Njegoša Šakića. Uprava kluba, na konto činjenice da su se Baranj i Simonović uklopili savršeno u sistem, ekipu može da bude više nego zadovoljna njihovim dosadašnjim zalaganjem i profesionalizmom koji pokazuju od dana potpisivanja njihovih ugovora pa do danas.

Drugi blok:
U drugom bloku, sigurna i energična igra Dragana Gajina, naročito u čišćenju donela je prevagu u njegovom duelu sa Bojanom Kličarićem. Nakon pola boda posle prvog seta, i 1,5:1,5 ušlo se u poslednji set u kojem je Dragan iskoristio nekoliko grešaka koje je Kličarić napravio u čišćenju i sa nekoliko dobrih hitaca je doneo svojoj ekipi treći igrački poen. Jedini igrački poen na ovoj utakmici za ekipu Beograda, osvojio je Stevan Živković protiv Bogdana Kurjakova u duelu koji je mogao do poslednjeg seta otići na obe strane. Nakon podele boda u prvom setu, Kurjakov je iskoristio slab treći set Živkovića (113) ali u poslednjem setu nije imao snage za totalni preokret.

Treći blok:
Bledo izdanje više nego iskusnih Nikole Popovića i Gorana Ostojića, iskoristili su kapiten Kresović Zdravko i Saša Juhas. Kresović je ponovo pokazao svim pristalicama na utakmici da su njegova koncentracija, voljni momenat i sigurnost u ključnim trenucima osobine koje ga svrstavaju u igrače na čiji konačni bilans ne moraš previše da strepiš. Od prvog do poslednjeg hica, kontrolisao je svoj duel sa Popovićem kojem nije pružio apsolutno ni jedan promil mogućnosti da ugrozi njegov rezultat. Saša Juhas, ponovo je nakon prošlogodišnjeg duela iz 1/4 kupa Srbije igrao protiv Gorana Ostojića, na kojeg je stiče se utisak – uticao rezultat do drugog bloka i sigurna igra Kresovića te nakon vođstva posle prvog seta i slabije igre Juhasa – nije mogao više. Juhas je ponovo izašao kao pobednik, iako je u svoj nastup ušao nesigurno gde je stiče se utisak podela boda nakon drugog seta bio okidač da on zaigra bolje u nastavku što se i dogodilo.

Završna reč:
Današnja pobeda protiv višestrukom šampiona države, svakako će samo nadograditi već izvanrednu atmosferu unutar ekipe, koja će se i dalje voditi istim pravilom – poštuj protivnika, ne beleži unapred zacrtane bodove i razmišljaj samo o svakoj narednoj utakmici.

#PaziVošaGazi!

FOTO GALERIJA:

Naredna utakmica:
Nastavak prvenstva nas očekuje narednog vikenda, kada ćemo gostovati ekipi Car Lazara u Kruševcu. Utakmica će biti odigrana u nedelju, 22. Septembra sa početkom od 11:00 časova.