Partizan zaustavljen u Novom Sadu, derbi meč petog kola Superlige pripao Vojvodini!

NOVI SAD, 20. OKTOBAR 2019. GODINE
Autor teksta: Milan Vraneš

Izveštaj:
Derbi susret 5. kola Super lige pripao je našoj ekipi koja je zabeležila četvrtu prvenstvenu pobedu. Na kuglani “Spens”, savladali smo aktuelnog prvaka Srbije i osvajača kupa, ekipu Beogradskog Partizana. Utakmica sama po sebi, bila je uzbudljiva do poslednjih hitaca, ali je rezultatski, kako ekipno tako i pojedinačno bila daleko mogućnosti ekipa i pojedinaca.

Vojvodina – Partizan : 5:3 (3296:3278)

Igrač utakmice bio je Čongor Baranj sa oborenih 595 čunjeva.

Sastavi ekipa:
Vođe ekipa su se odlučile za sledeće sastave:

Vojvodina:
Čongor Baranj, Dragan Gajin, Bogdan Kurjakov, Slobodan Simonović, Saša Juhas, Zdravko Kresović
Rezerve: Milan Vraneš, Boris Relota

Partizan:
Nikola Matijaš, Dalibor Popov, Miodrag Kevrešan, Milan Trkulja, Milan Jovetić, Milorad Vojnović
Rezerva: Mladen Jovanović

Prvi blok:
Duel Baranja i Matijaša, bio je bez premca najkvalitetniji duel koji smo gledali na današnjoj utakmici. Oba igrača, ostvarila su najbolje rezultate u svojim ekipama, a više koncentracije u završnom setu imao je Baranj, koji je osvojio poslednji set i sa 2:2 osvojio igrački poen na konto više oborenih čunjeva. Gajin je ponovo pokazao da je igrač koji se bori do poslednje kugle – nadoknadio je 0:2 i minus od 26 čunjeva protiv Popova (prelaz 304) i takođe nakon 2:2 u setovima na konto više oborenih čunjeva doneo ekipi drugi igrački poen, gde se sa 2:0 i +17 čunjeva ušlo u drugi blok. Baranj i Gajin su jedini igrači u našoj ekipi koji su u prethodnih pet odigranih kola zabeležili isto toliko igračkih poena.

Drugi blok:
Drugi blok je za sobom doneo izmene u obe ekipe. Kurjakov nije uspeo da iskoristi slabiji start Kevrešana (prelaz 247) i poveća ekipi zalihu u čunjevima pa je svoje mesto nakon dva odigrana seta ustupio Vranešu, koji je nakon trećeg seta primorao vođu ekipe gostiju da izvrši izmenu i umesto Kevrešana u poslednji set uvede iskusnog Jovanovića  što se pokazalo kao pun pogodak. Jovanović je zaigrao dobro, dok je Vraneš pružio slabiju igru u odnosu na treći set i doneo svojoj ekipi prvi igrački poen. Simonovićeva dva različita poluvremena (prelaz 302), otvorila su priliku Trkulji da se sasvim neplanski uključi u borbu za igrački poen što je na kraju i iskoristio za egal na tabli i 2:2 samo 4 čunja prednosti za našu ekipu pred treći odlučujući blok.

Vojvodina – Partizan: 2:2 (+4-)

Bogdan Kurjakov (Milan Vraneš od 60)
121 119 151 118 509 0
133 114 124 149 520 1
Miodrag Kevrešan (od 90 Mladen Jovanović)
Slobodan Simonović
140 162 126 117 545 0
126 142 140 139 547 1
Milan Trkulja

Treći blok:
Duel između Juhasa i Jovetića, obećavao je po kvalitetu igrača jedan pravi superligaški okršaj. Evidentno je bilo da u igri Jovetića nešto nije u redu, pošto je izgubio svoj igrački poen sa 4:0 u setovima, i nemamo precizan podatak kada se to poslednji put dogodilo, jer se radi o jednom od najstabinijih igrača Super lige godinama unazad. Juhas je svoju igru nakon slabog prvog seta podizao i osigurao treći igrački poen za svoju ekipu. Kresović i Vojnović, smenjivali su se u vođstvu do pred sam kraj duela (2:2 u setovima) kada je Vojnović imao bolje situacije u poslednjem čišćenju i na taj način je doneo treći a ujedno i poslednji igrački poen svojoj ekipi.

Završna reč:
Utakmica koja je nosila epitet derbija kola zbog tradicije i rivalstva dva kluba u svim sportovima, nosila je sa sobom neizvesnost do samog kraja, bez obzira na ukupno gledano slabe ekipne rezultate. Kuglana “Spens”, bila je danas veoma zahtevna za igru i to se osetilo tokom čitave utakmice. Dva vredna boda, dodata su na naš konto i posle pet odigranih kola delimo prvo mesto sa ekipom Spartaka sa po četiri pobede i jednim porazom. Dva važna boda se nalaze u crveno belom džepu i ekipa se okreće novim izazovima.

#PaziVošaGazi!

FOTO GALERIJA:

Naredna utakmica:
U okviru šestog kola Super lige, gostujemo ekipi Metalca u Kragujevcu, koja nakon tri odigrana kola ima učinak od dve pobede i jednog poraza. Utakmica je na programu 27. oktobra 2019. godine sa početkom od 14h na kuglani “SC Kragujevac”, u utakmici koja je označena kao jedno od najtežih gostovanja u ovoj superligaškoj sezoni.