Nakon tri odigrana kola, Vojvodina preko Apatina do maksimalnog učinka na tabeli!

NOVI SAD, 29. SEPTEMBAR 2019. GODINE
Autor teksta: Milan Vraneš

Izveštaj:
Naša ekipa, posle trećeg kola ostala je jedina neporažena u dosadašnjem delu prvenstva. Ugostili smo ekipu Apatina, koja je do ovog kola bila takođe neporažena, u duelu koji je bio neizvestan do poslednjeg bloka i u kojem smo konstantno bili u manjku po pitanju ekipnih čunjeva i bili primorani da igramo za čunj više od protivnika. Navijalo se na obe strane, u jednoj fer i sportskoj atmosferi, i stiče se utisak da se trenutak koji je prelomio današnji meč dogodio u poslednjem setu duela Slobodana Simonovića i Predraga Majstorovića u 119. i 120. hicu u kojima je Slobodan Simonović oborio dve “devetke” za erupciju oduševljenja na tribina i sa tim momentumom se ušlo u treći blok gde su Baranj Čongor i Dragan Gajin stavili tačku na ovu utakmicu svojim odličnim nastupima.

Vojvodina – Apatin : 6:2 (3355:3289)

Igrač utakmice bio je Čongor Baranj sa oborenih 603 čunja.

Sastavi ekipa:
Vođe ekipa su se odlučile za sledeće sastave:

Vojvodina:
Zdravko Kresović, Saša Juhas, Boris Relota, Slobodan Simonović, Čongor Baranj, Dragan Gajin
Rezerve: Milan Vraneš, Bogdan Kurjakov, Andor Rac

Apatin:
Đorđe Jovanić, Strahinja Jovanić, Mile Vuletić, Predrag Majstorović, Nemanja Musulin, Milan Štulić

Prvi blok:
U odnosu na prethodne dve utakmice, Zdravko Kresović i Saša Juhas danas su zaigrali u prvom bloku. Promena ritma u kojem je naš kapiten navikao da igra u trećem bloku, odrazilo se na njegovu igru danas. Od njega je bio bolji Đorđe Jovanić, i doneo je prvi igrački poen svojoj ekipi. Saša Juhas, posle tri odigrana seta osigurao je u duelu protiv Strahinje Jovanića prvi igrački poen na današnjoj utakmici našoj ekipi, i uspeo je da anulira prednost u čunjevima koje je Đorđe Jovanić stekao. Posle prvog bloka, rezultat je bio gotovo onaj sa početka utakmice, i u drugi blok se ušlo kao da je ustvari tek početak utakmice.

Drugi blok:
Opšta “kanonada” u drugom bloku za našu ekipu. Nastupilo je čak četiri igrača, Boris Relota kao starter je nakon 30 hitaca ustupio svoje mesto Milanu Vranešu dok je  umesto njega u preostalih 60 hitaca odigrao Andor Rac. Svi zajedno, izgubili su igrački poen od Mileta Vuletića, i doneli ekipi minus od 40 čunjeva u tom paru. Igrač koji je napravio razliku u dosadašnjem toku utakmice, sjajni Slobodan Simonović, nakon što je gubio 0:2 u set poenima od Predraga Majstorovića, uspeo je u potpunosti da preokrene rezultat u svoju korist. Tokom četvrtog seta, Slobodan Simonović počeo je da igra levi lok, i nakon serije hitaca koji su bili precizni ali bez pravog učinka, ipak su se dogodili kada su najviše i trebali. Njegove “devetke” u 119. i 120. hicu, prelomile su duel koji je sigurno bio najzanimljiviji za sve gledaoce na kuglani i na taj način doneo drugi igrački poen svojoj ekipi i smanji razliku u čunjevima pred treći blok.

Vojvodina – Apatin: 2:2 (-27+)

Boris Relota (Milan Vraneš i Rac Andor kao rezerve)

Treći blok:
Čongor Baranj i Dragan Gajin, odigrali su baš u stilu odgovornosti koji treći blok nosi sa sobom. Igrač, koji za sobom ima mnogo utakmica u kojima se u njegovom bloku odlučivao rezultat, Čongor Baranj je već nakon prvog seta anulirao ekipnu prednost u duelu sa Nemanjom Musulinom u čunjevima i svim saigračima i simpatizerima kluba bilo je jasno da će svoj duel privesti sigurno kraju iz povećanje ekipne razlike u čunjevima na konto našeg kluba. Usled zahtevnosti kuglane, na kojoj su uslovi danas bili veoma teški za igru, stiče se utisak da je Čongor Baranj svojim nastupom danas “zaslužio” da mu na semaforu stoji barem za dvadeset čunjeva veći rezultat. Igrač, lavovskog srca, Dragan Gajin, danas je svojom borbenošću i željom da odigra za čunj više od Milana Štulića u potpunosti uspeo u svojoj nameri. Poput dobrog starta Čongor Baranja u prvom setu, Dragan Gajin je sa 154 oborenih čunjeva takođe poveo protiv raspoloženog Milana Štulića i stavio trećem bloku Apatina do znanja da su naši igrači veoma odlučni u nameri da dva boda ostanu u Novom Sadu što se na kraju i dogodilo.

Završna reč:
Duel dve neporažene ekipe dosadašnjeg toka prvenstva na kuglani “Spens”, uz veoma teške uslove na stazama, pripao je našoj ekipi, koja se ovom pobedom “osamila” na čelu tabele nakon prvog prvenstvenog poraza Kragujevca. Očekivano neizvesna i teška utakmica – bila je upravo takva, gde smo u dve trećine utakmice sustizali prednost u ekipnim čunjevima i na kraju slavili.

#PaziVošaGazi!

FOTO GALERIJA:

Naredna utakmica:
U okviru četvrtog kola Super lige, gostujemo ekipi Kragujevca, koja nakon tri odigrana kola ima učinak od dve pobede i jednog poraza. Utakmica je na programu 12. oktobra 2019. godine sa početkom od 14h na kuglani “SC Kragujevac” gde ćemo pokušati da bodove sa teškog gostovanja iz Kragujevca ponesemo za Novi Sad i ostanemo i dalje jedina neporažena ekipa u dosadašnjem delu prvenstva. Narednog vikenda (05/06. oktobar), usled obaveza domaćih klubova u evro kupovima, u Super ligi na programu je pauza.