Duel prvoplasiranih pripao Vojvodini, ubedljiv trijumf crveno belih nad Spartakom

NOVI SAD, 10. NOVEMBAR 2019. GODINE
Autor teksta: Milan Vraneš

Izveštaj:
Veoma sigurna igra Vojvodine za nove prvenstvene bodove protiv Subotičkog Spartaka u duelu ekipa koje su do ovog kola bile na deobi prvog mesta na tabeli Super lige. Blaga neizvesnost današnjeg epiloga utakmice, bila je prisutna u sitnim naznakama, do 60 kugli prvog bloka nakon kojih se do kraja utakmice pitala samo jedna ekipa, tačnije, pitanje je glasilo – sa kolikom razlikom u našu korist će se završiti utakmica.

Vojvodina – Spartak : 6:2 (3407:3264)

Igrač utakmice bio je Slobodan Simonović sa oborenih 606 čunjeva.

Sastavi ekipa:
Vođe ekipa su se odlučile za sledeće sastave:

Vojvodina:
Čongor Baranj, Zdravko Kresović, Bogdan Kurjakov, Slobodan Simonović, Saša Juhas, Dragan Gajin
Rezerve: Boris Relota, Milan Vraneš

Spartak:
Goran Vekić, Velimir Joković, Damir Dojić, David Lainščak, Slaven Skenderović, Aleksandar Stojšić
Rezerva: Pero Skenderović

Prvi blok:
Baranj je u svom duelu protiv Vekića nakon 60 kugli gubio 0:2 iako je razlika u čunjevima bila svega sedam na strani Vekića. Boljom igrom u nastavku, po ko zna koji put do sada – Baranj je pokazao zašto je jedan od najboljih svetskih kuglaša. Izjednačio je na 2:2 i u potpunosti okrenuo njegov duel u svoju korist, na kraju ispostaviće se ubedljivo sa 40 čunjeva prednosti za prvi igrački poen za ekipu. Kresović u prvih 60 kugli je igrao gotovo bez greške, bio je na svega nekoliko čunjeva manjka u oba seta, ali je i danas kao i prethodne nedelje protiv sebe imao igrača koji je na prelazu premašio brojku od 300 čunjeva. Nakon 0:2 u duelu sa Jokovićem, osvojio je treći set i uveo njihov duel u veoma neizvesnu završnicu u kojoj je Joković u čišćenju poslednjeg seta imao bolje “otvore” i doneo svojoj ekipi prvi igrački poen na utakmici.

Drugi blok:
Kurjakov i Simonović, ubedljivo su savladali svoje protivnike od kojih su se očekivali veći rezultati zbog činjenice da su prethodnih sezona branili boje “Radničkog” koji svoje utakmice takođe odigrava na stazama 5-8. Kurjakov je danas bio bolji od Dojića koji nije mogao da uhvati ritam svih 120 kugli sa 4:0 u setovima dok je Simonović sa 606 oborenih čunjeva poneo epitet igrača utakmice i još jednom pokazao da je od osvajanja pojedinačnog prvenstva Srbije do danas – u odličnoj formi. Nakon drugog odigranog bloka, krajni epilog utakmice svima prisutnima na kuglani “Spens” bio je jasan – bodovi ostaju u Novom Sadu.

Treći blok:
Juhas je osvojio ubedljivo prvi set protiv S.Skenderovića da bi nakon prvog seta došlo do izmene na čije mesto je ušao P.Skenderović koji je mogao samo da privede svoj nastup kraju u kojem je Juhas poveo 3:0 i doneo ekipi poslednji igrački poen gde je usledila izmena u našoj ekipi u kojoj je Relota odigrao četvrti set. Gajin je gubio od Stojšića 0:2, potom je izjednačio na 2:2 ali zbog manje čunjeva je prepustio ekipi Spartaka drugi, ujedno i poslednji igrački poen na današnjoj utakmici.

Vojvodina – Spartak: 4:2 (+143-)

Saša Juhas (od 90 hica Boris Relota)
147 142 137 120 546 1
130 126 136 129 521 0
Slaven Skenderović (od 30 hica Pero Skenderović)
Dragan Gajin
137 130 144 139 550 0
141 142 140 137 560 1
Aleksandar Stojšić

FOTO GALERIJA:

Završna reč:
Još jednom se pokazalo u dosadašnjem delu prvenstva da sve ekipe koje gostuju na kuglani “Spens” teško mogu napustiti Novi Sad sa dva boda . Kuglana “Spens” postaje neosvojiva tvrđava za sve superligaške ekipe. Naša ekipa, nije doživela poraz na domaćoj kuglani još od sezone 2017/18.

#PaziVošaGazi!

Naredna utakmica:
U okviru 9. kola Super lige, poslednje utakmice jesenjem delu prvenstva, naša ekipa imaće priliku da pobedom nad ekipom Rudara u Smederevu osvoji titulu jesenjeg prvaka. Utakmica je na programu 23. Novembra sa početkom od 11 časova na novosagrađenoj kuglani u Smederevu.