NOVI SAD, 01. MART 2026. GODINE
Autor teksta: KK “Vojvodina”
Izveštaj:
U 15. kolu, koje je bilo na programu 1. marta, Vojvodina je odigrala još jednu utakmicu pred domaćom publikom. Protivnik je bila beogradska Crvena zvezda, trenutno drugoplasirana ekipa na tabeli.
Novosađani su na najbolji mogući način otvorili meč: Zdravko Kresović i Boris Keregđarto doneli su dva ekipna poena i prednost od 87 čunjeva. Međutim, u drugom bloku situacija se promenila. Perspektivni Mateja Tadić je anulirao tu razliku u duelu protiv Vojislava Kovačevića, ali je Damir Dojić osvojio treći ekipni poen za Vojvodinu, zadržavši prednost od 34 čunja.
U trećem bloku, Igor Nikolić i Predrag Majstorović imali su zadatak da sačuvaju čunjeve za pobedu protiv Jovice Štikovca i Gorana Ostojića. Zaliha se nakon 60 hitaca smanjila na svega 12 čunjeva, ali je treći set poslednjeg bloka odlučio utakmicu. Majstorović je odigrao izvanrednih 166, a Nikolić 135 – obojica su osvojili set i vratili prednost na 32 čunja. U poslednjem setu razlika je održana i postalo je jasno da dva boda ostaju u Novom Sadu.
Konačan rezultat je 6:2 (uz 37 čunjeva razlike za Vojvodinu). Igrač utakmice bio je reprezentativac Srbije, Mateja Tadić, sa 597 oborenih čunjeva, dok je u redovima Vojvodine najefikasniji bio Zdravko Kresović sa 591 čunjem.
Stanje na tabeli:
Beograd je prvi sa 28 bodova, sledi zrenjaninski Banat sa 21, dok je Crvena zvezda skliznula na treće mesto sa 19 bodova. Vojvodina je četvrta sa 18 bodova (učinak 9-0-6), jedan bod ispred Partizana. U zoni ispadanja, Tehnohemija je poslednja sa 4 boda, dok Spartak 024 i Kljajićevo dele osmo i deveto mesto sa po 8 bodova.
Zanimljivosti iz istorije:
Ovo je bila 200. utakmica Vojvodine u elitnom rangu, u kojem su zabeležili 118 pobeda, 6 remija i 76 poraza. Protiv Crvene zvezde ovo je bio 22. duel od raspada SFRJ, a bilans je 12:8 u korist Vojvodine (za dve utakmice u bazi nedostaju podaci). Vojvodina je najviše mečeva odigrala sa Jedinstvom iz Novog Bečeja (32), a slede Apatin (30), Eđšeg (28), Kristal (27), Hajduk (26) i Crvena zvezda na šestom mestu.
Vojvodina-Crvena zvezda 6:2 (3303:3266)
Sastavi ekipa i rezultati:
Vojvodina-Crvena zvezda
Kresović Zdravko (591 /4/ 1 vs 0 /0/512) Kurcinak Gabor
Keregđarto Boris (535 /2/ 1 vs 0 /2/527) Lončarević Adrijan
Kovačević Vojislav (508 /1/ 0 vs 1 /3/597) Tadić Mateja
Dojić Damir (578 /3/ 1 vs 0 /1/542) Cimeša Goran
Majstorović Predrag (568/2/ 1 vs 0 /2/549) Ostojić Goran
Nikolić Igor (523/2/ 0 vs 1 /2/539) Štikovac Jovica
U poslednje vreme smo proredili izveštaje, pa vam dugujemo objavu da je Boris Keregđarto u 11. kolu protiv Korduna iz Kljajićeva zabeležio svoj 100. ekipni nastup u dresu Vojvodine.
Keregđarto se tako pridružio društvu koje čine Ervin Feldejak, Zdravko Kresović, Boris Relota, Bogdan Kurjakov, Andor Rac, Nenad Škorić, Igor Nikolić, Zoran Đaković i mnogi drugi igrači sa trocifrenim brojem nastupa.Broj ekipnih nastupa za klub prati se od sezone 2004/05, što znači da je ovo 20. sezona zaredom kako se vodi evidencija (u toku je i rad na proširenju ove baze podataka).

KK VOJVODINA NA DRUŠTVENIM MREŽAMA:











